dr hab. Ewa Bandurska Prodziekan ds. jakości kształcenia i praktyk studenckich Wydziału Nauk o Zdrowiu z IMMiT, kierownik Centrum Rozwoju Kompetencji, Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia oraz kierunku studiów Zdrowie publiczne – Zarządzanie w systemie zdrowia. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego. Autor licznych publikacji dotyczących analiz efektywności kosztowej, opieki zintegrowanej oraz jakości życia.
dr hab. n. med. Małgorzata Chlabicz Prodziekan ds. Nauki i Ewaluacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku Aktualne zatrudnienie: Zakład Medycyny Populacyjnej i Prewencji Chorób Cywilizacyjnych UMB, Ośrodek Badań Populacyjnych UMB, Klinika Kardiologii Inwazyjnej, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku
dr Dorota Dydjow-Bendek Z wykształcenia dietetyk. Autor publikacji dotyczących wpływu sposobu żywienia na zdrowie człowieka. Pasjonatka medycyny stylu życia- prywatnie wegetarianka i podróżniczka.
dr inż Aleksandra Nabożny Specjalizuje się w detekcji i analizie dezinformacji medycznej, łącząc metody sztucznej inteligencji z ekspertyzą medyczną. Od 2017 roku prowadzi badania nad klasyfikacją treści zdrowotnych w środowisku cyfrowym, pracując w interdyscyplinarnym zespole badawczym obejmującym lekarzy, socjologów i informatyków.”
dr Piotr Paluchowski W dniu 20 stycznia 2012 r. na podstawie rozprawy “Danziger Erfahrungen w latach 1739-1793. Studium z dziejów gdańskiego czasopiśmiennictwa” otrzymałem stopień doktora nauk humanistycznych o specjalności historia nowożytna. W latach 2008–2017 pracowałem w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska (obecne Muzeum Gdańska). Od 2012 r. jestem zatrudniony w Zakładzie Historii i Filozofii Nauk Medycznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jestem członkiem Towarzystwa “Dom Uphagena”. W latach 2014-2019 byłem członkiem jego Zarządu, a od 2019 r. jestem jego Skarbnikiem. Od 2020 r. wchodzę w skład Komitetu Wiedzy Gedanopedii. W 2023 r. otrzymałem Medal Prezydenta Miasta Gdańska oraz Nagrodę Pro Bono Societatis Medicorum Pomeraniae przyznaną przez Okręgową Izbę Lekarską w Gdańsku.
dr Magdalena Pierucka Doktor nauk medycznych, pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Higieny i Epidemiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy zawodowej zajmuje się głównie logopedią oraz biostatystyką w badaniach epidemiologicznych.
dr hab. Krzysztof Sobczak Kierownik Zakładu Socjologii Medycyny i Komunikacji Medycznej GUMed. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego Warszawie, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Komunikacji Medycznej. Organizator „Projektu rozwoju kompetencji komunikacyjnych studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – Med-Kom”. Autor ponad 70 publikacji oraz 30 projektów naukowo-badawczych z zakresu socjologii medycyny i komunikacji medycznej. Trener-konsultant w obszarze doradczo-szkoleniowy dotyczący komunikacji z pacjentem, AC/DC, oraz treningu kompetencji. Współpracuje z organizacjami pacjenckimi, prowadzi zajęcia w ramach Areopagu Etycznego w Pucku. Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego oraz w Zespołu ds. przeciwdziałania dyskryminacji osób chorujących na otyłość przy Rzeczniku Praw Pacjenta.
dr med. Przemysław Waszak Lekarz psychiatra, pracownik Zakładu Higieny i Epidemiologii GUMed, koordynator projektu S.HI.E.L.D. vs Disinfo – rozwój umiejętności cyfrowych przeciwko dezinformacji dla studentów szkół wyższych.
prof. dr hab. med. Paweł Zagożdżon Lekarz chorób wewnętrznych, psychiatra, nauczyciel akademicki i pracownik naukowy GUMed w Gdańsku. Był współautorem wielu badań z zakresu epidemiologii klinicznej w elektrokardiologii i elektrofizjologii serca, oceny jakości życia, farmakoepidemiologicznej analizy rejestrów lekowych w psychiatrii oraz epidemiologii żywienia. Prowadził badania nad umieralnością i jakością życia osób po utracie pracy w ramach kohortowego badania obejmującego populację Gdańska i powiatu gdańskiego. Współautor prac będących wynikiem dużych badań przekrojowych przeprowadzonych na reprezentatywnej próbie populacji polskiej NATPOL2 i POLSENIOR2. Jego dorobek obejmuje ponad 200 publikacji i rozdziałów w książkach związanych z szeroko rozumianymi uwarunkowaniami zdrowia publicznego, w tym również chorób zakaźnych i z zagadnieniami z zakresu kardiologii klinicznej i psychiatrii. Propagator zdrowego życia w oparciu o dowody z dobrej jakości badań naukowych. Podejmuje próby ujęcia w szerszej perspektywie roli religijności i uwarunkowań filozofii nauki dla praktyki opieki zdrowotnej w psychiatrii. Wcześniej współpracował również z firmami badawczymi organizując i nadzorując badania kliniczne fazy III i IV w programach badawczych nad rozwojem i nowymi zastosowaniami leków a obecnie realizuje niekomercyjne badanie kliniczne w ramach współpracy z Agencją Badań Medycznych.